AKTUALNOŚCI

[GRAJĄ REZERWY] Awansem z Zameczkiem

Podopieczni Mateusza Galikowskiego rozpoczną majówkę meczem z Zameczkiem Czernica. Spotkanie rozegrane zostanie awansem z ostatniej kolejki sezonu 23/24 klasy okręgowej.

W minionej kolejce klasy okręgowej GKS II Jastrzębie zremisował 2:2 w Stanowicach z Ruchem. Przerwana została zatem seria pięciu kolejnych zwycięstw naszej drużyny, ale taki rezultat z rywalem, który znajduje się w czołówce tabeli, należy uznać za całkiem niezły. W środę, 1 maja, nasza drużyna podejmie na boisku przy Kościelnej, Zameczek Czernica. To spotkanie rozegrane zostanie awansem z ostatniej kolejki, która zaplanowana jest na połowę czerwca. Początek meczu o godz. 11:00.

Nasz najbliższy rywal znajduje się w zupełnie innym położeniu, aniżeli poprzedni. Zameczek plasuje się bowiem na przedostatnim miejscu w klasyfikacji. W tym sezonie ekipa z Czernicy wygrała tylko 4 mecze, choć warto pamiętać, że jednym z nich było starcie z GKS-em II Jastrzębie. W ubiegłym roku, po zaciętym starciu, nasz dzisiejszy rywal wygrał u siebie 4:3. Tamto spotkanie zamykało rozgrywki jesienne. Na wiosnę Zameczek spisuje się słabiej. Przegrał bowiem wszystkie 6 spotkań z bilansem bramkowym 4:23. To jedyny zespół klasy okręgowej gr. III, który nie wywalczył w tym roku ani jednego punktu.

Warto dodać, że jastrzębianie są liderem wiosennej rywalizacji. W 7 meczach zgromadzili 16 punktów (5 zwycięstw, remis i porażka). Piłkarze Mateusza Galikowskiego strzelili aż 24, a stracili tylko 8 bramek.

Na sobotnie, przedpołudniowe spotkanie przy Kościelnej serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców! Grilla i tym razem na meczu naszych rezerw nie zabraknie!