AKTUALNOŚCI

Dominik Kulawiak: Derby są najważniejsze


- Nie ma co ukrywać, że derby są najważniejsze zarówno dla nas, zawodników, jak i dla kibiców. Na takie mecze czeka się z wielką niecierpliwością - mówi obrońca GKS-u Jastrzębie, Dominik Kulawiak.Mecz z Chrobrym był Waszym najsłabszym meczem w tym sezonie? Trener Jan Woś na konferencji nie był zachwycony...
Dominik Kulawiak: Ciężko  być  zadowolonym po  takim meczu. Trener ma rację i nie ma co dyskutować – graliśmy po prostu słabo. Nie umieliśmy się utrzymać dłużej przy piłce, przytrafiały się łatwe straty, co napędzało przeciwników do ataków.

Początek meczu był dobry, stworzyliście stuprocentową okazję i wszystko mogło i powinno się potoczyć zupełnie inaczej.
- Przez pierwsze minuty utrzymywaliśmy się przy piłce i chcieliśmy kreować sytuacje. W efekcie jako pierwsi stworzyliśmy groźną akcję na początku meczu, niestety, jak się później okazało, była to jedyna szansa na strzelanie bramki.

Z czego według Ciebie wynikała Wasza niemoc w ofensywie? Oddaliście na bramkę Chrobrego tylko jeden celny strzał.
- Ciężko powiedzieć. Myślę, że tego dnia po prostu nie wychodziło nam nic na połowie przeciwnika. Nie można jednak zapominać, że drużyna z Głogowa u siebie straciła bardzo mało bramek i jest to teraz zupełnie inaczej  grający  zespół,  niż  na jesieni. Rzeczywiście, dawno się nie zdarzyło, że nie potrafiliśmy stworzyć więcej niż jednej podbramkowej sytuacji w meczu, stąd taki, a nie inny wynik.

Z kolei w obronie dopuściliście do kilku groźnych sytuacji i mieliśmy dużo szczęścia, że do przerwy był bezbramkowy remis.
- Zgadzam się. W pierwszej połowie Chrobry bezproblemowo dochodził do groźnych sytuacji. Tylko nieskuteczność przeciwników uchroniła nas przed wyciągnięciem piłki z siatki. W drugiej połowie wyglądało to lepiej, ale niestety bramkę straciliśmy w dość łatwy sposób, po stracie piłki i kontrataku. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji.

Przed nami derby z GKS-em Katowice przed własną publicznością. Najważniejszy mecz sezonu?
- Wiadomo, że każdy mecz jest ważny i w każdym  gramy o trzy punkty, ale nie ma co ukrywać, że derby są najważniejsze zarówno dla nas, zawodników, jak i dla kibiców.

Jak Ty osobiście podchodzisz do tego typu spotkań? Jak do każdego kolejnego, czy czujesz większy dreszczyk emocji?
- Na takie mecze, jak te z GKS-em Katowice, czeka się z wielką niecierpliwością. Kilkanaście lat temu, gdy chodziłem na mecze przy Harcerskiej jako kibic, właśnie takie spotkania, jak te zbliżające się, czyli spotkania derbowe, budziły największe emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach.

 

 

KUP BILET NA DERBY
www.bilety.gksjastrzebie.com

Ostatnie w GKS TV

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2019 K.S. GKS 1962 Jastrzębie. Projekt i realizacja Ahoj.pro