Podsumowanie

Choć do przerwy prowadziliśmy w Olimpią 1:0, to punktów z dalekiego wyjazdu punktów nie przywieziemy.

Nie można powiedzieć o pierwszej połowie starcia w Grudziądzu, że była ekscytującym widowiskiem. Optycznie przeważali gospodarze, ale niewiele z tego wynikło. Może poza jednym, soczystym strzałem sprzed pola karnego, który nieznacznie minął słupek bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika.

Jastrzębianie nieczęsto gościli w okolicach bramki Olimpii, ale kiedy już przeprowadzili składną akcję, objęli prowadzenie w 34. minucie spotkania. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Bartosz Boruń, który popisał się najpierw świetnym dryblingiem, a następnie uderzył w krótki róg i jastrzębianie objęli prowadzenie. Utrzymaliśmy je do przerwy i trzeba przyznać, że była to – biorąc pod uwagę przebieg I połowy – świetna wiadomość, choć należy podkreślić skuteczną grę naszego zespołu w defensywie.

Niestety w przerwie okazało się, że poturbowany Grzegorz Drazik nie może kontynuować gry. Jego miejsce w bramce naszego zespołu zajął Jakub Trojanowski. Niedługo po wznowieniu gry niezłą akcją i strzałem popisał się Mateusz Chmarek, ale bramkarz Olimpii był na posterunku. Następnie jednak rywal zdominował boiskowe poczynania, a wyrównujący gol padł po mocnym strzale z dystansu, którego autorem był Iwan Cjupa.

To nie koniec złych wieści, bo niedługo potem, w krótkim odstępie czasu, dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę za przewinienia w środkowej strefie boiska, obejrzał Szymon Matuszek i musieliśmy grać w dziesiątkę. Olimpia już zupełnie zdominowała boiskowe wydarzenia, a po szybkim ataku Fardin Rabet, wprowadzony na boisko z ławki, dał swojej drużynie prowadzenie.

Grając w osłabieniu trudno było naszej drużynie w końcówce spotkania postarać się o to, by wywieźć z Grudziądza choćby jeden punkt. Olimpia prowadzenie spokojnie utrzymała do końca, a my – po raz pierwszy w tej rundzie – wracamy z wyjazdowego meczu bez punktów.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - GKS JASTRZĘBIE 2:1 (0:1)
Iwan Ciupa 64, Fardin Rabet 82 - Bartosz Boruń 34

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 16. Grzegorz Glapka (46, 11. Szymon Krocz), 6. Oskar Sikorski, 44. Dominik Frelek (81, 88. Kostiantyn Czernij), 10. Kacper Cichoń, 29. Kacper Rychert - 7. Patryk Czarnowski (63, 42. Fardin Rabet).

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik (46, 12. Jakub Trojanowski) - 27. Bartosz Boruń, 7. Przemysław Lech (85, 8. Kamil Jadach), 25. Paweł Baranowski, 44. Jewhenij Zacharczenko, 47. Konrad Kargul-Grobla - 10. Farid Ali (61, 11. Szymon Kiebzak), 17. Karol Fietz, 22. Szymon Matuszek, 5. Mateusz Chmarek (73, 4. Sebastian Rogala) - 18. Michał Bednarski (73, 19. Kacper Zych).

żółte kartki: Frelek - Baranowski, Zacharczenko, Matuszek.
czerwona kartka: Szymon Matuszek (71. minuta, Jastrzębie, za drugą żółtą).