GKS Jastrzębie wygrał 3:0 z ŁKS-em Łódź i utrzymał się w gronie drugoligowców.

W pierwszych minutach po rozpoczęciu spotkania nasz zespół przeważał, ale na prowadzenie wyszli w momencie, kiedy gra się nieco wyrównała. Zaatakowaliśmy większą liczbą zawodników. Bartosz Boruń dośrodkował z prawej strony, a piłka – po rykoszecie – trafiła na głowę Szymona Matuszka, który przytomnie skierował ją do siatki. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w barwach naszego klubu.

Wynik 1:0 dla nas utrzymał się do przerwy, choć trzeba przyznać, że schodząc do szatni powinniśmy prowadzić wyżej. Dwóch świetnych okazji – sam na sam z bramkarzem – nie wykorzystał Michał Bednarski. Najpierw trafił w golkipera ŁKS-u II, a trzy minuty później, w jeszcze lepszej sytuacji, posłał piłkę obok bramki.

Od początku II połowy nasz zespół starał się grać przede wszystkim odpowiedzialnie i kontrolować sytuację. Pod obiema bramkami niewiele się działo, ale jastrzębianie wyczekali na odpowiedni moment i zabójczo skontrowali. Bednarski tym razem wystąpił w roli asystenta. Popędził bocznym sektorem, niczym szkrzydłowy, i idealnie dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się Mateusz Chmarek, który głową podwyższył na 2:0.

Cztery minuty później nasz zespół przypieczętował triumf w tym spotkaniu. Chmarek dośrodkował z rzutu wolnego, a Matuszek kolejny raz w tym meczu świetnie odnalazł się w polu karnym i drugi raz trafił do siatki. Choć do końca meczu pozostawało ponad 15 minut, to było w nas wewnętrznie przekonanie, że nic złego nie może się już wydarzyć.

Wynik utrzymał się do końca, a to oznacza, że GKS Jastrzębie utrzymał się w II lidze. Rozgrywki zakończyliśmy na 11. miejscu w tabeli.

ŁKS II ŁÓDŹ - GKS JASTRZEBIE 0:3 (0:1)
0:1 - Matuszek, 22 min
0:2 - Chmarek, 69 min
0:3 - Matuszek, 72 min

ŁKS II: 1. Tomasz Kucharski - 8. Marcel Wszołek, 18. Jakub Pawłowski, 5. Aleksander Ślęzak, 23. Mateusz Książek - 11. Lamine Coulibaly, 6. Jan Kuźma (46, 22. Jakub Letniowski), 20. Yūya Kamon (63, 14. Yadegar Rostami), 10. Ricardo Gonçalves do Nascimento (70, 4. Adam Marciniak; 90, 13. Wiktor Kościuk), 7. Maciej Śliwa - 9. Alan Siwek (63, 19. Oliwier Sławiński).

GKS: 1. Grzegorz Drazik - 27. Bartosz Boruń (85, 24. Daniel Szymczak), 7. Przemysław Lech, 22. Szymon Matuszek, 26. Jan Ziewiec, 13. Jakub Iskra (64, 66. Krystian Mucha) - 11. Szymon Kiebzak (68, 8. Kamil Jadach), 17. Karol Fietz (84, 77. Wojciech Katus), 4. Sebastian Rogala, 5. Mateusz Chmarek (84, 28. Gracjan Sajdak) - 18. Michał Bednarski.

Sędziował Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki). Widzów 947. Żółte kartki: Marciniak.